» Леськівська сільська бібліотека

Леськівська сільська бібліотека

 

 

 

 

 

Сільська бібліотека – це чи не єдине місце, де кожен житель села, може реалізувати своє конституційне право на вільний, рівноправний доступ до найрізноманітнішої інформації, знань, культурних цінностей, отримати можливість для гармонійного розвитку своєї особистості.

В далекому 1923 році в селі була відкрита хата-читальня, а згодом-бібліотека в сільському клубі. Нині бібліотека знаходиться в приміщенні Будинку культури,книжковий фонд якої налічує 12270 екземплярів друкованої продукції.Щороку до бібліотеки надходить нова література та більше як 20 назв періодичних видань.Всі відвідувачі бібліотеки мають безкоштовний доступ до мережі Інтернет, мають можливість користуватися точкою доступу до Wi-Fi зі своїх смартфонів,планшетів,ноутбуків, а також спілкуватись в соцмережах через SK-зв'язок.

В бібліотеці працюють фахівці своєї справи: завідувач Сухоручко О.Г. та бібліотекар Гуриненко Н.Ф.

Працює бібліотека з 10.30 до 18.00,  вихідні дні – неділя, понеділок.

Потрібну інформацію Ви зможете дізнатись за телефоном : 343-286 , або ж скористатись електронною поштою: leskibibl@ukr.net

 

  Цікаво та весело провели час в бібліотеці.

 Сьогодні до бібліотеки завітали учні 2-Б класу зі своїм вчителем Мигаленко Людмилою Володимирівною.Працівники бібліотеки провели для них екскурсію по бібліотеці, розповіли про книги та правила користування ними. Емоційною та веселою була вікторина "З якої казки?" та конкурс відгадування загадок. В кінці зустрічі був визначений переможець- самий активний та ерудований учасник. Ним став Максим Панасюк. За активність та знання української казки переможець отримав приз.


 

 

 

      Працюємо з книгою в бібліотеці.

 Книга- це незамінний носій інформації. Що стосується носіїв інформації,то, безсумнівно, найкраще читати паперові видання - книги, газети, журнали. Людське око краще сприймає інформацію, надруковану на папері, ніж ту, яка світиться на моніторі комп'ютера або ноутбука. Швидкість читання паперового носія більш висока, а очі не так швидко втомлюються.

 Тож, любіть книгу, читайте і бережіть її!

 

Бібліотека- скарбниця знань.

Сьогодні в бібліотеці було гамірно. Адже бібліотека -це місце спілкування з книгою, з улюбленими героями. А як приємно взяти в руки абсолютно нову книгу і відчути себе в ролі першовідкривача! Або,навпаки, до тебе потрапить прочитана книга, але, як часто, саме вона стає найулюбленішою. Адже саме в таких книгах "живуть" твої однолітки:Том Сойєр, діти капітана Гранта. Ці книги читають і перечитують багато разів. Ними хочеться поділитися з друзями. Саме тому вони можуть виглядати зачитаними. Але все- одно, як приємно з ними спілкуватися! Елекронна книга ніколи не принесе такої радості, як ця - справжня! Ось і виходить, що бібліотека-не просто сховище книг, це зустріч з невідомим, хвилюючим тебе світом.

 

   Час згадати нашу славу

  Напередодні Дня Українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови Пречистої Богородиці в Леськіській сільській бібліотеці була проведена історична година "Час згадати нашу славу" з учнями молодших класів загальноосвітньої школи.

  Працівники бібліотеки розповіли присутнім про історію виникнення козацтва, їхні звичаї та традиції, про їхню заступницю та покровительку Пресвяту Богородицю.

 Всі присутні хлопці виявили бажання побувати в ролі козака: вони з задоволенням приміряли козацький одяг та  з цікавістю розглядали зброю.


 

 

 

 

 

 

                               Як довго ця війна тривала

 22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

 З цієї нагоди в Леськівській сільській бібліотеці проводились інформаційні повідомлення'' Безсмертна слава у віках'', під час яких користувачі бібліотеки знову знайомились із сторінками історії періоду Другої світової війни та дізнавались про героїчні подвиги наших дідів та прадідів.

  Головною метою таких інформаційних повідомлень є вшанування безсмертної пам'яті ветеранів війни та виховання в підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.

 

 

 

                                       Чернеча гора- вічний спокій Тараса.

Кожного року 22 травня вшановуємо день перепоховання Тараса Григоровича Шевченка.

  В Леськівськівй сільській бібліотеці відбулась година- спомин, присвячена 156-й річниці перепоховання праху Великого Кобзаря. Користувачам бібліотеки була запропонована виставка- огляд “ Ми горді іменем Шевченка”, на якій представлена літератара про Т.Г.Шевченка, як про постать, яка великою мірою  вплинула на долю українського народу. Працівники бібліотеки познайомили користувачів з художньою, документальною, критичною літературою, періодичними виданнями, представленими на виставці. Твір “Заповіт” всі знають напам'ять, але саме з представленого матеріалу вони дізнались, що перепоховання видатного митця стало звершенням цього заповіту.

Користувачі також познайомились з цікавими фактами про останній рік життя Т.Г.Шевченка, його хворобу, смерть, похорон,перевезення праху до України і про священне місце для всіх українців- Чернечу гору, де знайшов вічний спокій великий Шевченко.

 Напротязі багатьох років і до цього часу зі всього світу їдуть шанувальники творчості Шевченка в Канів на Чернечу гору, щоб вклонитися могилі  Великого Кобзаря.

 

        

                                                          Похід до бібліотеки.

Напередодні   Великодніх свят до сільської бібліотеки завітали діти старшої  групи  “Пізнайко”  ДНЗ “Чайка”  зі  своїм вихователем  Курбат Лесею Миколаївною та помічником вихователя  Гапич Іриною Леонідівною. Цікавим для дітей було знайомство з бібліотекою , з книгами. Вони з захопленням роздивлялись книги,  активно розгадували загадки, розповідали вірші, приказки, скоромовки.

  Весело і змістовно провели діти час в бібліотеці та з надією на нові зустрічі повернулись до свого садочка.


   

 

                                      

                                                             Хроніка  Української революції.

У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української  революції  1917-1921рр.-одного із найважливіших і найскладніших періодів  в історії українського народу  у XX столітті.

Початок революції пов'язаний зі створенням  17 березня 1917 року Української Центральної Ради на  чолі з Михайлом Грушевським.

  З нагоди 100-ліття  початку Української  революції 1917-1921 років 17 березня  в  Леськівській сільській бібліотеці  на протязі  дня  відбувались  експрес- повідомлення  для  користувачів. Працівники  бібліотеки  інформували  відвідувачів про події, які  відбувались в Україні  та на Черкащині в 1917-1921 роках,  про народних героїв,  які  самовіддано боролись  за незалежність України.

                         

 

                                                                

                                                             

 

                                                                     Слава захисникам України                               

 

14 березня в Україні відзначається день українського добровольця. З цієї нагоди працівники Леськівської сільської бібліотеки спільно з працівниками Будинку культури провели патріотичну годину “ Шана Вам,захисники”, на якій говорили про односельчан,що воюють на Сході України. Леськівчанин Євгеній Гай пішов на Схід добровольцем. Його патріотизм виявився ще задовго до початку війни. Коли почалася Революція Гідності, він не міг залишатися байдужим, а разом зі своїми друзями відстоював інтереси народу на Майдані.У вересні 2014 року хлопець пішов у новостворювальний добровольчий батальйон” Гарпун”. Неофіційно прослужив до лютого 2015 року. 7 лютого того ж року прибув на фронт у неофіційний добровольчий підрозділ “Аеророзвідка”. А вже з кінця 2015 року Женя офіційно служить в одному з Окремих Розвідувальних Батальйонів.

В бібліотеці також оформлена виставка друкованих видань “Я вірю в майбутнє твоє, Україно”, розділи якої : “Події на передовій” та “Слава вам, захисники України” несуть інформацію про події, які відбуваються в зоні АТО, про права та пільги для учасників АТО та членів їх сімей, рекомендації та довідкову інформацію.

 

 

                                        

                                        

                                       

 

                                                    Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки

У ці дні ми відзначаємо третю річницю трагічних подій на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності з 18-20 лютого було поранено більш як 1000 людей, загинуло понад 100 протестувальників. Їх назвали Небесною Сотнею- українців, які загинули в Києві на Майдані Незалежності, на вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину.Героїчна Сотня, зробивши свій перший крок, журавлиним ключем поринула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

 З нагоди третьої річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у Леськівській сільській бібліотеці було проведено патріотичну годину "Хто вмирає в боротьбі в- серцях живе повіки". На захід до бібліотеки завітали учні 6 класу з класним керівником Адамович Зоєю Артурівною.Працівники бібліотеки розповіли про молодих вісімнадцятирічних юнаків та дорослих чоловіків-Героїв України, котрі, не жаліючи свого життя виборювали свободу рідної землі і яких було вбито в мирний цивілізований час 21 століття.  Також юні читачі ознайомились з переглядом літератури "Майдан- місце народження свідомої молоді", переглянули світлини Героїв Небесної Сотні та відеоролик "Герої не вмирають".

 Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними.І найменше,що ми можемо зробити- це забезпечити те, щоб їх жертва не була марною та, щоб подібне ніколи не повторилось.